Twitter Askıya Alınan Hesabı Geri Açma

Öncelikle askıya alınan hesabı açmak mümkün mü? Evet arkadaşlar, hesaplarımız açabiliriz. Tabi hesabımız daha önce askıya alınmış ve açmışsanız bu hesabı açmamızın oranı daha önce askıya alınmamış hesabı açmaktan daha azdır. Şimdi nasıl açacağımız konusuna gelelim.

 

Hesaplarınız iki şekilde askıya alınabilir;

 

Eğer ki yukarıda ki gibi bir sayfa ile karşılaştıysanız, şanslısınız. Bu sayfa spam değilde, bir nevi uyarı şeklindedir ki kutucukta gördüğünüz yazıları girdikten sonra hesabınıza ulaşabilirsiniz ve tamamen ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

 

 

Fakat karşınıza yukarıdaki gibi bir resim gelirse endişelenmeye başlayabilirsiniz. İşte gerçekten askıya alınmış bir hesabın alacağı uyarı…  Böyle bir durumla karşılaştığınız da yapacağınız birkaç şey var onları da şöyle açıkladık;

1- Bir yada iki gün beklemek. Bazen hesaplar yanlışlıkla askıya alınabiliyor fakat bu durum kısa sürede düzeliyor.

 

Ama ben beklemek istemiyorum mu diyosunuz? O zaman ikinci yolu deneyeceksiniz;

Twitter bizim, sizin gibi halinden memnun olmayanların şikayetlerini belirtmesi için gerekli sayfayı oluşturmuştur. Sayfa ingilizce olduğu için sıkıntımızı da ingilizce anlatmamız gerekiyor tabi ki. Öncelikle twitter’ın şikayet bölümüne giderek şikayetinizi belirleyeceksiniz. Şikayet bölümü için;

 

Şikayet Bölümü Linki: https://support.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended

 

Şimdi gelelim bu sayfada ne yapacağınıza. Subject bölümüne “My Account Suspended” yazıyor ve alttaki büyük kutucuğa geçiyoruz. Twitter yöneticileri bu kutucukta bizden şikayetimizi anlatmamızı istiyor. Tabi şikayetimizi anlatacağımız dil ingilizce olacak bir şekilde. İngilizce bilmiyorsunuz diye sorun yapmanıza gerek yok translate’den çeviri yapıp öyle de yazabilirsiniz fakat biz sizin için bir yazı hazırladık;

İngilizce

“Hi, my account has been suspended even though I did not do any infraction of the rules. I would like to open my account ..”

Türkçe

“Merhaba, hesabım herhangi bir kural ihlali yapmadığım halde askıya alınmıştır. Hesabımın açılmasını rica ediyorum..”

 

Bu yazıyı yazdıktan sonra alt kısma, yani “With Love” kısmına geçiyoruz. Burada yapmanız gereken tek şey Full Name kısmına adınız ve soyadınızı girmek. İşlemleri tamamladıktan sonra “Submit” tuşuna basıyoruz ve twitter sayfasında ki işlemimizi bitiriyoruz.

 

Şimdi twitter hesabınızda kullandığınız mail adresine giderek twitter’ın göndermiş olduğu mail’i açacağız. Hotmail.com adresine gidip hesabınıza giriyorsunuz ve twitter’ın gönderdiği mesajı açıyorsunuz;

 

 

Karşınıza böyle bir yazı geliyor. Bu yazının pek bir önemi yok aslında söylemek istediği şey şunlar: twitter daha önce göndermiş olduğunuz destek mesajında olan sorunuzu çözmüş bulunmakta, eğer sorununuz devam ediyorsa bu mesajı yanıtlayın.

 

Eğer sorununuz gerçekten devam ediyorsa bu mesajı yanıtlayabilirsiniz sizin için atacağınız mesajı da yazdık;

 

My problem is continue.

Twitter Username: (Buraya twitter kullanıcı adınızı yazacaksınız. Örn: @benimhesabım)

 

Bu mesajdan sonra hesabınız büyük ihtimal ile açılacaktır, eğer ki hesabınız açılmaz ise bu işlemi tekrar tekrar deneyin. Benim hesabımı ben bu işlemle şu ana kadar 5 kez açtım. Her hangi bir sorununuz olursa aşağıdan sorabilirsiniz.

1 Yorum “Twitter Askıya Alınan Hesabı Geri Açma”

  1. Sanal Dünyanın Yeni Bilgesi » Twitter Askıya Alınan Hesabı Geri Açma

Yorum Bölümü